הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות – מה זה ואיך עושים את זה?

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואה הוא כלי פיננסי חשוב מאוד הן לאנשים פרטיים והן לבתי עסק וחברות, כלי המאפשר לנו לבצע פעולות ומהלכים הדורשים מאיתנו סכומי כסף שאין באפשרותנו להעמיד בטווח המיידי. כך למשל, נסיעה משפחתית לחו"ל, אירוע חתונה, בר מצווה או בת מצווה לאחד מבני המשפחה, לימודים באוניברסיטה, שיפוץ הדירה, תשלום חוב פתוח וכדומה, כל אלה הם מצבים בהם אנו נדרשים לבצע את הפעולה, על אף שייתכן ואין לנו את המשאבים הכספיים הנדרשים בצורה זמינה.

מגוון מקורות אשראי שאינם קשורים למערכת הבנקאית

יחד עם זאת, הבנק לא תמיד יכול או מוכן להעמיד לרשותנו את האשראי המבוקש, ובמקרים אלה יש באפשרותנו לפנות לערוץ של הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואות אלה יכולות להילקח ממגוון גופים לרבות חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, בתי השקעות, קרנות פיננסיות, חברות אשראי ייעודיות, ובמקרים מסויימים גם מקום העבודה בו אנו עובדים. כל המקורות הללו נחשבים למקורות חוץ בנקאיים, שכן אינם קשורים כלל למערכת הבנקאית בה אנו מנהלים את חשבון הבנק.

זמינים עבורנו בכל מצב

נטילת הלוואות חוץ בנקאיות יכולה להיות בתנאים דומים מאוד לאלו שהבנק מציע. במקרים רבים מדובר בתנאים מעט פחות טובים, ובמקרים אחרים התנאים יכולים להיות אף טובים יותר ממה שמציע לנו סניף הבנק. אלא שבמרבית המקרים, הפניה שלנו לערוץ זה נובעת מכך שאין לנו כל אפשרות אחרת. הבנק חסם לנו את האפשרות לקבל הלוואה או להגדיל את מסגרת האשראי שלנו, ואנו חייבים למצוא מקור ממנו נוכל לקבל את האשראי הנדרש.

בחירת מקור האשראי האטרקטיבי ביותר בסיוע איש מקצוע כפי שתוכלו לקרוא במאמר קודם על הלוואה חוץ בנקאית מיידית

יחד עם זאת, בשנים האחרונות חלה מגמה של התפתחות התחרות סביב האשראי ללקוחות פרטיים ועסקיים, וניתן למצוא יותר ויותר גורמים חוץ בנקאיים המציעים הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים זהים ואף טובים יותר מאלו המוצעים על ידי הבנק. כדי להגיע לאותם מקורות אטרקטיביים, יהיה עליכם לבצע השוואת מחירים ומחקר יסודי מול מספר שחקנים בשוק, או לחילופין לפנות לאיש מקצוע שמכיר את השוק וחי אותו יום יום, ויודע בדיוק כיצד להגיע לאותם מקורות שיספקו לכם את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר.